Romantický Valentín v Penzióne Cosmopolitan I.

Darujte sebe a svojej láske zážitok, darujte si lásku navzájom.

Príďte si k nám oddýchnuť a osláviť tento výnimočný deň.

Na izbe Vás bude čakať prekvapenie, ktoré Vám vyčarí úsmev.

K ubytovaniu v Penzióne Cosmopolitan I. máte parking v cene.
Izbu pre dvoch u nás môžete mať už od 70,- EUR/noc aj s výbornými a bohatými raňajkami.
Ponuka platí na všetky pobyty na dve noci uskutočnené do konca februára a do vyčerpania našich ubytovacích kapacít.

Rezervácie: +421 456 921 113 alebo cosmopolitan2@cosmopolitan.sk

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Určite každý, kto navštívi Banskú Štiavnicu vie, čím si v minulosti zaslúžila výsadu banského mesta. Viete však aj, akí šikovní boli naši predkovia v textile a obuvníctve? Množstvo budov v Banskej Štiavnici bolo využívaných ako továrne a predsa  by ste to dnes na veľa z nich nepovedali. Jednou z nich bola aj budova nášho penziónu Cosmopolitan I. Bola využívaná na výrobu kvalitných topánok. Patrila šikovnému majstrovi Alexandrovi Erdössovi, po ktorom je pomenovaná aj jedna z našich najkrajších izieb. Továreň, ktorá celé dekády zamestnávala stovky obyvateľov mesta a obúvala tisíce spokojných zákazníkov pokračovala aj v povojnovom období, kým jej aktivity naveky nezastavilo znárodnenie v roku 1948.

Dnes sa v priestoroch budovy nachádza penzión s izbami s historickým zariadením, oplývajúci dobovým šarmom, takým typickým pre Banskú Štiavnicu. Niekdajšiu továreň pripomína maľba známeho maliara a sochára Štefana Porubäna a Jána Raška, ktorú môžete obdivovať na vnútornej terase, ktorá dodáva tú pravú charizmu nášmu útulnému penziónu.

ADRESA
Zvonová 2 – Banská Štiavnica ( 969 01 )

TELEFÓN
+421 918 601 149 (08:00 – 20:00),
+421 456 921 113
(20:00 – 08:00, pohotovostný režim)

EMAIL
cosmopolitan1@penzioncosmopolitan.sk

Penzión disponuje izbami v dvoch kategóriach. V kategórii Komfort sú zariadené tri izby s historickým nádychom – Erdössova, Ruprechtova a Scopoliho. V kategórii Štandard je zariadených ostatných deväť dvojlôžkových izieb. Raňajky pre ubytovaných hostí sa podávajú v reštaurácií v čase medzi 8-10 hodinou bufetovým štýlom, každý si určite vyberie. Raňajky sú tiež dostupné pre neubytovaných hostí v cene 7€/osoba. Penzión ponúka parkovanie pre ubytovaných hostí v cene 5€/miesto na deň, je však v obmedzenej kapacite. Parkovacie miesta rezervujte telefonicky alebo emailom dopredu, nevieme Vám dostupnosť inak garantovať.

K penziónu patrí bar, kde si ubytovaní hostia môžu vychutnať kávu spolu s alko a nealko nápojmi od 12-22 hodiny. Súčasťou baru sú dve bowlingové dráhy, ktoré si hostia spolu s návštevníkmi môžu rezervovať na recepcii osobne alebo telefonicky. Za pekného počasia môžu využiť aj romantickú vnútornú terasu.

Izby Komfort

Izby Prízemie

Izby 1. Poschodie

Izby 2. Poschodie