PENZIÓN COSMOPOLITAN 1

Určite každý, kto navštívi Banskú Štiavnicu vie, čím si v minulosti zaslúžila výsadu banského mesta. Viete však aj, akí šikovní boli naši predkovia v textile a obuvníctve? Množstvo budov v Banskej Štiavnici bolo využívaných ako továrne a predsa  by ste to dnes na veľa z nich nepovedali. Jednou z nich bola aj budova nášho penziónu Cosmopolitan I. Bola využívaná na výrobu kvalitných topánok. Patrila šikovnému majstrovi Alexandrovi Erdössovi, po ktorom je pomenovaná aj jedna z našich najkrajších izieb. Továreň, ktorá celé dekády zamestnávala stovky obyvateľov mesta a obúvala tisíce spokojných zákazníkov pokračovala aj v povojnovom období, kým jej aktivity naveky nezastavilo znárodnenie v roku 1948.

Dnes sa v priestoroch budovy nachádza penzión s izbami s historickým zariadením, oplývajúci dobovým šarmom, takým typickým pre Banskú Štiavnicu. Niekdajšiu továreň pripomína maľba známeho maliara a sochára Štefana Porubäna, ktorú môžete obdivovať na vnútornej terase, ktorá dodáva tú pravú charizmu nášmu útulnému penziónu.

Penzión disponuje izbami v dvoch kategóriach. V kategórii Komfort sú zariadené tri izby s historickým nádychom – Erdössova, Ruprechtova a Scopoliho. V kategórii Štandard je zariadených ostatných deväť dvojlôžkových izieb. Raňajky pre ubytovaných hostí sa podávajú v reštaurácií v čase medzi 8-10 hodinou bufetovým štýlom, každý si určite vyberie. Raňajky sú tiež dostupné pre neubytovaných hostí v cene 7€/osoba. Penzión ponúka parkovanie pre ubytovaných hostí zdarma, je však v obmedzenej kapacite. Parkovacie miesta nerezervujeme a nevieme vopred garantovať.

K penziónu patrí bar, kde si ubytovaní hostia môžu vychutnať kávu spolu s alko a nealko nápojmi od 12-22 hodiny. Súčasťou baru sú dve bowlingové dráhy, ktoré si hostia spolu s návštevníkmi môžu rezervovať na recepcii osobne alebo telefonicky. Za pekného počasia môžu využiť aj romantickú vnútornú terasu.

Izby Komfort

Izby Prízemie

Izby 1. Poschodie

Izby 2. Poschodie