PENZIÓN COSMOPOLITAN 2

Penzión Cosmopolitan II. je situovaný priamo v historickom centre, kde sa kedysi začínalo slávne štiavnické korzo – vyvýšený chodník lokálne pomenovaný „trotuár “. Z okien sa jeho obyvatelia mohli každú nedeľu kochať dámami a pánmi honosne vyobliekanými a predvádzajúcimi takto svoje rodiny, či naopak, dúfajúcimi, že stretnú tú pravú, či toho pravého.

Penzión bol citlivo zrekonštruovaný tak, aby sa zachovala jeho pôvodná dispozícia a moderné požiadavky doby sa prispôsobili vzácnosti interiéru. Návštevníci tak môžu obdivovať krásne stropy, klenby či schodisko. Súčasťou fasády penziónu a tiež väčšiny renesančných meštianskych domov bol arkier. Typické pre tento architektonický prvok je, že jeho hmota je vysunutá na kamenných konzolách pred líce fasády na úrovni piano nobile, teda reprezentačného poschodia domu. Arkierové okienka po bočných stranách umožňovali pohľad do strán. Arkiere tiež nachádzame na miestach, kde sa ulica zalamovala s ďalšou ulicou (križovatka ulíc).

Arkier je súčasťou najhonosnejšej izby penziónu – Apartmánu De Luxe, nazývaného aj Kráľovský apartmán. Súčasťou penziónu je taktiež V.I.P. Suite apartmán, ktorý je špecifický privátnym vstupom z ulice. Tri izby sú zariadené v kategórii Komfort – Hellova, Tindlova a Wilckensova. V kategórii Štandard sú zariadené zvyšné štyri dvojlôžkové izby. V cene pobytu sú tiež zahrnuté bufetové raňajky pre ubytovaných hostí. Raňajky sú tiež dostupné pre neubytovaných hostí v cene 7€/osoba.

Penzión okrem ubytovania ponúka aj malú konferenčnú miestnosť vhodnú na menšie firemné stretnutia, peknú vínnu pivnicu priamo v banskej štôlni a čoskoro pre našich hostí pripravíme aj samostatnú izbu s privátnym wellnessom, saunou a vonkajšou terasou.

Apartmány

Izby Komfort

Izby 2. Poschodie